Atkritumu šķirošanas un pārkraušanas centra un dalīto atkritumu savākšanas punkta (laukuma) izveides Olaines pilsētā

Drukāt

2014. gada 21.janvārī ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru tika parakstīts līgums par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu un Kohēzijas fonda līdzfinansējuma piešķiršanu Nr.3DP/3.5.1.2.3/13/APIA/CFLA/013/005 par atkritumu šķirošanas un pārkraušanas centra un dalīto atkritumu savākšanas punkta (laukuma) izveidi Olaines pilsētā. Projekts tiks īstenots līdz 2015.gada 1.novembrim.

Projekta ietvaros Olaines pilsētas vecās siltumcentrāles telpās un tai pieguļošajā teritorijā Celtnieku ielā 3 tiks izveidots sadzīves atkritumu savākšanas un šķirošanas punkts (laukums) un atkritumu šķirošanas centrs, tai skaitā:

  • tiks izveidots, šķiroti savāktu atkritumu izvietošanai, atbilstošs laukums ar cieto segumu, kurā tiks izvietoti konteineri papīram, kartonam, stiklam un plastmasai (PE un PET), kas būs pieejami Olaines novada iedzīvotājiem sašķiroto atkritumu novietošanai;  
  • esošās katlumājas ēkā tiks izveidots atkritumu šķirošanas centrs ar jaudu līdz 10 000 t/gadā. Centrs ar šķirošanas iekārtām nodrošinās savākto atkritumu šķirošanu un sagatavošanu pārstrādei atbilstoši rūpniecības prasībām, kā arī atkritumu bioloģisko pirmsapstrādi (sausināšanas un higienizācijas), nodrošinot telpas ar gaisa caurplūdi nešķiroto atkritumu izvietošanai.

Projekta realizācijas rezultātā tiks nodrošināta visā Olaines novada teritorijā savākto sadzīves atkritumu šķirošana, nodalot atkārtotai pārstrādei izmatojamos materiālus.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties