Ūdenssaimniecības tarifi

Drukāt

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS “Olaines ūdens un siltums” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, tāpēc no 2021.gada 1. marta ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir:

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs - 0,76 EUR/m3 (bez PVN),

bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 0,65 EUR/m3 (bez PVN).

 

Regulatora apstiprinātie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

  • Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi tiek noteikti ūdensapgādes pakalpojumiem un kanalizācijas pakalpojumiem.
  • Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi tiek noteikti saskaņā ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.
  • Dažādās apdzīvotajās vietās tarifi atšķiras, un šīs atšķirības nosaka pakalpojumu sniegšanas nosacījumi – izvēlētie ūdensapgādes sistēmas tehnoloģiskie risinājumi, ūdensapgādes sistēmas kompaktums un tās tehniskais stāvoklis, kā arī katras apdzīvotās vietas ģeogrāfiskās, demogrāfiskās u.c. īpatnības (reljefs, apbūve, pakalpojumu lietotāju daudzums, blīvums utt.).
  • Kopumā ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksām Latvijā ir tendence pieaugt – komersanti veic ieguldījumus sistēmu pilnveidošanā, kas vērtējams pozitīvi. Tādejādi tiek uzlabota pakalpojuma kvalitāte un pieejamība, samazināti vides piesārņojuma riski. Tas, protams, prasa ievērojamus finanšu līdzekļus. Arī valstī kopumā pieaug izmaksas, kas ietekmē arī ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas, piemēram, vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, degvielas izmaksas un nodokļi.  


Informāciju par Regulatora iesniegtajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektiem skatīt šeit.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties