Nākamā gada 13.janvārī mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma tarifs Olaines novadā

Drukāt
13.12.2021

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un apstiprinājusi SIA “Getliņi EKO” iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu pie dažādām dabas resursu nodokļa par atkritumu apglabāšanu (DRN) likmēm. Jaunais tarifs no nākamā gada 10.janvāra par nešķirotu sadzīves atkritumu (NSA) apglabāšanu poligonā “Getliņi” būs par 87% lielāks jeb 124,60 EUR/t (pie DRN likmes 80 EUR/t). Savukārt šīs regulatora apstiprinātās izmaiņas ieviesīs arī izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas gala tarifā Olaines novada iedzīvotājiem, kuriem no 2022.gada 13.janvāra par pakalpojuma saņemšanu tiks piemērots tarifs – 25,20 EUR/m3 bez PVN.

Olaines novada domes 2021. gada 24.novembrī apstiprinātā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Olaines novadā par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu, uzglabāšanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām (turpmāk – maksa par sadzīves atkritumu savākšanu) paliek nemainīga - 10,38 EUR/m3  bez PVN.

Savukārt SIA "Getliņi EKO" sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs no iepriekš noteiktā 9,15 EUR/m3 mainās uz 14,82 EUR/m3.

Olaines novada daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas maksa, kas ir par vienu deklarēto personu, piemērojot jauno tarifu no 13.janvāra, mēnesī vidēji varētu būt 7,16 EUR (bez PVN). Savukārt tiem atkritumu radītājiem, kas savos īpašumos izmanto standarta konteinerus (0,24m3) vienai izvešanas reizei izmaksas būs 6,05 EUR (bez PVN).

Iedzīvotāju ievērībai! No 2022.gada 1.janvāra līdz 12.janvārīm spēkā būs tarifs 19,53 EUR/m3 bez PVN, bet no 13.janvāra stāsies spēkā tarifs - 25,20 EUR/m3 bez PVN.

Sīkāk par tarifa veidošanās principiem var lasīt AS “Olaines ūdens un ūdens” iepriekš sagatavotajā ziņā ŠEIT.

Iedzīvotāji ir aicināti šķirot atkritumus, jo šķirojot atkritumus, samazinās maksa par kopējiem sadzīves atkritumiem!

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties