Olainē sāksies atkritumu konteineru slēgto novietņu būvniecība

Drukāt
31.05.2021

Olaines novada atkritumu apsaimniekotājs AS “Olaines ūdens un siltums” šogad, pateicoties jau veiksmīgi realizētiem pilotprojektam Jaunolainē un Gaismās, plāno arī Olainē visos esošajos sadzīves atkritumu konteineru laukumos izbūvēt slēgtas novietnes konteineru izvietošanai.

Olainē plānots uzstādīt 150 slēgta tipa sekcijas atkritumu konteineriem 28 sadzīves atkritumu savākšanas punktos.

Šobrīd ir noslēdzies iepirkums par konteineru laukumu pārbūvi un tiesības veikt pārbūvi ieguvusi SIA “Fergusson”, uzņēmuma pakalpojuma izmaksu kopējā summa ir 155 621,52 eiro bez PVN. Plānots, ka darbiem vajadzētu būt pabeigtiem līdz 2022.gada februārim..

Tāpat kā Gaismās un Jaunolainē, arī Olainē katram laukumam tiks piesaistītas konkrētas mājas, kuru iedzīvotāji zinās savai mājai piesaistītā punkta durvju kodu. 

Jaunā kārtība būs ieviesta ar nolūku:

  • lai mazinātu atkritumu svaru, ko var panākt, ja nepiederošas personas nemet atkritumus konteineros kas piesaistīti citiem, savukārt jumts virs konteineriem nerada papildus svara pieaugumu nokrišņu dēļ;
  • lai daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksātu tikai par saviem atkritumiem, proti, pēc principa “radītājs maksā”;
  • lai sakārtotu atkritumu plūsmu, nodalot sadzīves atkritumus no lielgabarīta atkritumiem;
  • lai veicinātu atkritumu šķirošanu;
  • lai sakārtotu vidi atkritumu laukumos un ap tiem, jo slēgtās sekcijas mazinās iespēju putniem, dzīvniekiem, vējam “izmētāt” atkritumus apkārt konteineriem.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties