siltumapgādes sistēma

Drukāt

Siltumavots

AS „Olaines ūdens un siltums” ražo siltumenerģiju Olainē vienā katlu mājā, kur par kurināmo izmanto dabasgāzi. Katlu mājas kopējā jauda ir 26,4 MW un tajā ir uzstādīti divi firmas Viessmann VITOMAX-200 katli ar kopējo jaudu 20,4 MW. Viens no katliem paredzēts darbam ar dabas gāzi, otrs – gan ar dabas gāzi, gan ar dīzeļdegvielu. Rekonstrukcijas gaitā papildus ir uzstādīta konteinertipa katlu māja ar diviem katliem UTTAG, no kuriem viens – rezervē. Katlu mājas jauda ir 6 MW.

Apkures sezonā tiek iepirkta un izmantota AS "Olenergo" un SIA "ETO" koģenerācijas stacijās saražotā siltumenerģija, kas vasarā pilnībā nodrošina nepieciešamo siltumenerģiju karstā ūdens sagatavošanai, savukārt ziemā nodrošina vidēji 50 % no pilsētai nepieciešamā siltumenerģijas apjoma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siltumtīkli

No 2002.gada tiek rekonstruēti un mainīti siltumtīklu posmi.  Siltumtrašu nomaiņas rezultātā tiek nodrošināts stabils siltumapgādes sistēmas darbs un samazināti siltuma zudumi. Olaines pilsētas kopējais siltumtīklu garums ir 13852 m. No kopējā siltumtīklu garuma ir atjaunoti 6578 m.

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties