AS "Olaines ūdens un siltums" gatava jaunajai apkures sezonai

Drukāt
23.09.2022

AS  “Olaines ūdens un siltums” vēlas informēt klientus, ka uzņēmums apkures sezonai ir gatavs, pirms apkures sezonas ir regulāri veiktas dzīvojamo māju siltummezglu profilaktiskās apkopes un ir veikta visas siltumapgādes sistēmas hidrauliskā pārbaude.

  • Kritēriji apkures sezonas sākšanai

Apkures sezona tiks uzsākta, ja diennakts vidējā gaisa temperatūra būs zemāka par 8 grādiem trīs diennaktis pēc kārtas.

Viens no apkures sezonas sākšanas kritērijiem ir vidējā gaisa temperatūra, un kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, tad septembra pirmās un otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +9,9 grādi, kas ir 4,1 grādu zem normas.

AS “Olaines ūdens un siltums” vērš uzmanību, ka lēmums par apkures sezonas sākšanu nemainīgi ir arī pašu iedzīvotāju ziņā – lai pieslēgtu apkuri pirms uzņēmums sācis centralizētās apkures sistēmas pieslēgšanu visām mājām, klientiem jāvēršas pie apsaimniekotāja. Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt lēmumu par apkures pieslēgšanu dzīvokļu īpašnieku noteiktā datumā, pieņemot atbilstošu lēmumu. Šādu lēmumu dzīvokļu īpašnieki var pieņemt gan aptaujas veidā, gan arī kopsapulcē.

Apsaimniekotājs atgādina, ka apkures sezonas sākumā mājas siltumapgādes sistēmai tiek pieslēgtas pakāpeniski un visu māju pieslēgšana centralizētajai siltumapgādei aizņem vismaz pāris dienas.

  • Izmaiņas siltumpunktu darbības režīmā  - īslaicīgi samazināta  karstā ūdens temperatūra un temperatūra  apkures sistēmā

Lai samazinātu energoresursu patēriņu dzīvojamo māju telpu apkures nodrošināšanai, AS “Olaines ūdens un siltums” šajā apkures sezonā strādās, ievērojot Ministru kabineta š.g. 20. septembra sēdē pieņemto lēmumu, kas paredz iespēju uz laiku pazemināt telpu gaisa temperatūru, attiecīgi regulējot daudzdzīvokļu mājas siltumapgādes sistēmas darbības režīmus.

Šajā apkures sezonā plānots ievērot arī valdības lēmumu uz laiku pieļaut pazemināt vai īslaicīgi samazināt karstā ūdens temperatūru, ilgtermiņā veidojot vērā ņemamu ietaupījumu. Valdības lēmums paredz, ka laika periodā no šā gada 1.oktobra līdz 2023. gada 30.aprīlim dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir tiesības nedaudz vai īslaicīgi samazināt karstā ūdens temperatūru, ja ir ievēroti priekšnoteikumi, lai izvairītos no Legionella spp. baktēriju intensīvas vairošanās.

Vienlaikus ir saglabāta iespēja, ka dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai dzīvokļu īpašumu mājā dzīvokļa īpašnieki var lemt par dzīvojamās mājas nepieciešamo gaisa temperatūru telpās paaugstināšanu, ja uzskata to par nepieciešamu iedzīvotāju veselības un pašsajūtas nodrošināšanai.

AS “Olaines ūdens un siltums” atgādina klientiem, ja sākoties apkures sezonai, dzīvokļu īpašnieki konstatē, ka radušās kādas tehniskas problēmas un siltuma piegāde ir traucēta, par to jāinformē Tehniskais dienests, zvanot 67966335 (visu diennakti).

 

  • Siltumenerģijas apgādes tarifi līdz 2023.gadam paliks nemainīgi

Apkures tarifi Olaines novadā paliek nemainīgi līdz 31.12.2022. Attiecīgi Olaines pilsētā  -113,27 EUR/MWh;  Jaunolainē, Stūnīšos – 60,30 EUR/MWh.

AS “Olaines ūdens un siltums” vērš uzmanību, ka neskatoties uz to, kāds ir šobrīd SPRK apstiprinātais tarifs, ir zināms, ka iedzīvotājiem piemērotā maksa par  siltumenerģiju Olainē būs zemāka. Ņemot vērā šī brīža noteikto valsts atbalstu, maksa par siltumenerģiju Olainē būs 90,64 EUR/MWh.

Ekonomikas ministrija tuvākajā laikā virzīs izskatīšanai valdībā izmaiņas atbalsta pasākumos mājsaimniecībām apkures cenu kāpuma kompensēšanai. Tiklīdz būs zināmi jaunie atbalsta pasākumi, tie tiks piemēroti arī norēķinos ar iedzīvotājiem.

Izmaiņas siltuma tarifos (Olainē, Jaunolainē un Stūnīšos) no 01.01.2023. būs zināmas pēc jaunu līgumu noslēgšanas ar energoresursu piegādātājiem. Jauno tarifu izvērtēs un apstiprinās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

 

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties