Arī Parka ielas 2 dzīvokļu īpašnieki nobalsojuši par mājas renovāciju

Drukāt
21.09.2022

Jau drīzumā energoefektivitātes uzlabošanas darbi sāksies AS "Olaines ūdens un siltums" apsaimniekotajā mājā Parka iela 2, līdz ar to tā būs jau piektā deviņstāvu māja Olainē, kurā dzīvokļu īpašnieki spējuši vienoties par renovāciju.

602.sērijas dzīvojamā māja uzcelta 1988.gadā un tajā kopumā ir 36 dzīvokļi.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas Parka ielā 2 plānotas 456 992,32 eiro apmērā. AS “Olaines ūdens un siltums”, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu, vienojušies par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu 228 496,16  eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai Parka ielā 2.

Parka ielā 2  vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā līdz šim bija 112,4 kWh/m2, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais apjoms ir 58,9 kWh/m2, līdz ar to apkurei ietaupījums pēc energoaudita datiem sasniegs 47,59 %.

Savukārt kopējais siltumenerģijas patēriņš Parka ielā 2 gadā sasniedza 169,7 kWh/m2, bet pēc renovācijas tas plānots 116,2 kWh/m2.

Projektā plānota apkures sistēmas maiņa, logu un durvju nomaiņa. Renovācijas projekta ietvaros plānots siltināt mājas pagrabu, cokolu, fasādi un bēniņus, kā arī plānots jumta remonts.

Plānots ierīkot zibensaizsardzību, kā arī plānots kāpņu telpu kosmētiskais remonts un lodžiju stiklošana.

Būvdarbus veiks SIA “Mali M”, būvuzraudzību veiks SIA "Kastro", bet autoruzraudzību - SIA "Arhos".

 

Lai veicinātu Olaines novada iedzīvotāju aktivitāti viņu īpašumu (daudzdzīvokļu dzīvojamo māju) sakārtošanā ar energoefektivitātes projektu īstenošanas palīdzību, Olaines novada pašvaldība no savas puses apņēmusies iedzīvotājus atbalstīt un paredzējusi finanšu līdzekļus daudzdzīvokļu dzīvojamo māju:

  • energoaudita veikšanai,
  • tehniskā projekta izstrādei,
  • renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanai ES finansējuma saņemšanai un bankas maksājumu procentu segšanai,
  • ja māja īsteno pilnu renovāciju, tad tās dzīvokļu īpašnieki piecus gadus (sākot no pieņemšanas - nodošanas akta parakstīšanas datuma) saņem līdz 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim (Saistošie noteikumi Nr. SN10/2016 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Olaines novadā").

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties