Bezatbildīgas rīcības dēļ slēgs jau otro šķiroto atkritumu laukumu novadā

Drukāt
17.06.2022

AS "Olaines ūdens un siltums" Atkritumu apsaimniekošanas iecirknis cilvēku bezatbildīgas rīcības dēļ nolēmis likvidēt jau otro šķiroto atkritumu laukumu novadā – šoreiz laukumu dārzkopības sabiedrībā "Liepas".

AS "Olaines ūdens un siltums" jau janvārī iedzīvotājus brīdināja – ja netiks ievērota šķirošanas kultūra un ignorēta jebkāda atkritumu šķirošanas principu ievērošana, laukumu nāksies likvidēt. Tā kā cilvēki savus paradumus nemaina, uzņēmums pieņēmis attiecīgu lēmumu un norāda, ka tas nekādā veidā nav saistīts ar atkritumu izvešanas biežumu vai konteineru piepildījumu, kuru kā iemeslu dažāda veida atkritumu sajaukšanai nereti piesauc iedzīvotāji. Cilvēku rīcība ir pierādījusi, ka šķiroto atkritumu konteineros tiek samesti visi sadzīves atkritumu, būvgruži un citi attiecīgajiem šķirošanas konteineriem neparedzētie atkritumi.

Fotogrāfijā var redzēt stikla atkritumiem paredzētā konteinera saturu.

Kā jau iepriekš ziņots, tad jūnijā sākumā AS "Olaines ūdens un siltums" Atkritumu apsaimniekošanas iecirknis cilvēku bezatbildīgas rīcības dēļ identisku lēmumu pieņēma par šķiroto atkritumu laukumu VEF Baloži, Medemciemā (pie viesu nama "Cērpas").

Lēmums tika pamatots ar to, ka daļa iedzīvotāju šo laukumu uzskatīja par vietu, kur var "nodot" jebkādus atkritumus bez maksas, rezultātā konteineros bija neatbilstoši atkritumi, kā arī ap tiem regulāri veidojās izgāztuve, kas radīja papildus izmaksas un diskreditēja atkritumu šķirošanas ideju un sasniedzamos mērķus.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties