Maksājums par koplietošanas elektrību daudzdzīvokļu mājās

Drukāt
25.05.2022

Viens no pakalpojumiem, kas ir iekļauts AS “Olaines ūdens un siltums” izrakstītajā rēķinā ir koplietošanas elektrība.

Elektroenerģijas uzskaites mezglos ir uzstādīti elektroniski nolasāmi mēraparāti, kas sniedz iespēju ik mēnesi apkopot datus. Koplietošanas elektrība tiek patērēta kāpņu telpu un pagraba apgaismojumam, liftiem, mājas siltummezglos, kur visu gadu darbojas ūdens cirkulācijas sūkņi un apkures sezonas laikā arī apkures sūkņi.

Līdzīgi, kā citas izmaksas pieaug arī ikmēneša maksa par koplietošanas elektrību, ko AS “Olaines ūdens un siltums” no piegādātāja pērk pēc Nord Pool biržā noteiktās aktuālās Latvijas zonas stundas cenas. Biržā elektrības cenas mainās katru stundu, un šobrīd elektroenerģijas tirgus eksperti nevar prognozēt, kādas izmaiņas sagaidāmas tuvāko mēnešu laikā un rudenī.

Piemēram, vidējā elektroenerģijas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā šā gada martā pieauga līdz 167,22 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 59,7% vairāk nekā februārī, bet attiecībā pret 2021. gada martu cena ir par 284% augstāka, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Patērētājiem jāņem vērā, ka no maija cenas svārstības varētu izjust krasāk, jo četrus mēnešus no janvāra līdz aprīlim ieskaitot, no valsts budžeta pilnā apmērā tika segta OIK un sistēmas pakalpojumu izmaksas, taču no maija elektroenerģijas patērētājiem par šo sadaļu būs jāmaksā pašiem.

Ja daudzdzīvokļu māju iemītnieki pamana, ka apgaismojums darbojas, piemēram, kāpņu telpās arī gaišajā dienas laikā, tad lūdzam par to ziņot, zvanot uz tālr. nr. 67966335.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties