Olainē sākusies atkritumu konteineru slēgto punktu būvniecība

Drukāt
20.12.2021

Gada nogalē Olainē sākusies sadzīves atkritumu pieņemšanas punktu pārveide par slēgta tipa atkritumu novietnēm, un decembrī tādas jau ir izveidotas trijās vietās Olainē.

Olaines novada atkritumu apsaimniekotājs AS “Olaines ūdens un siltums” šādas novietnes plāno izveidot visā pilsētā, bet kamēr turpināsies to izveide un celtniecības darbi nebūs pabeigti pilnībā visos sadzīves atkritumu punktos, slēdzenes netiks uzstādītas.

AS “Olaines ūdens un siltums” informē iedzīvotājus un atvainojas par neērtībām novietņu izveides laikā, jo atkritumu konteineri uz kādu mirkli var būt izstumti no vietām un pārvietoti. Slēgto novietņu izveidi plānots realizēt pāris mēnešu laikā.

Olainē plānots izgatavot un uzstādīt 150 slēgta tipa sekcijas atkritumu konteineriem 28 sadzīves atkritumu savākšanas punktos.

Jaunā kārtība būs ieviesta ar nolūku:

  • lai samazinātu atkritumu svaru, ko var panākt, ja nepiederošas personas nemet atkritumus slēgtajos konteineros, savukārt jumts virs konteineriem nerada lieku svara pieaugumu nokrišņu dēļ;
  • lai daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji maksātu tikai par saviem atkritumiem, proti, pēc principa “radītājs maksā”;
  • lai sakārtotu atkritumu plūsmu, nodalot sadzīves atkritumus no lielgabarīta atkritumiem;
  • lai veicinātu atkritumu šķirošanu;
  • lai sakārtotu vidi atkritumu laukumos un ap tiem, jo slēgtās sekcijas mazinās iespēju putniem, dzīvniekiem, vējam “izmētāt” atkritumus apkārt konteineriem.

Katrai šādai sadzīves atkritumu novietnei tiks piesaistītas konkrētas mājas, kuru iedzīvotāji zinās savai mājai piesaistītā punkta durvju kodu. 

Šādas novietnes jau nedaudz vairāk kā gadu ir izveidotas Jaunolainē un Gaismās, kur minētajā laika periodā kopējais sadzīves atkritumu apjoms ir samazinājies par aptuveni 10-15%. Iedzīvotāji pie jaunās kārtības ir pieraduši, līdz ar to pie atkritumu konteineriem vairs netiek samestas lielgabarītu atkritumu kaudzes (par ko iepriekš pašiem iedzīvotājiem arī bija jāmaksā), un kopumā slēgto novietņu izveidošana radījusi lielāku tīrību un kārtību pie konteineriem un tuvējā apkārtnē.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties