Siltumapgādes uzņēmumi gatavi sākt apkures sezonu

Drukāt
21.09.2021

Šoruden agrāk nekā ierasts gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz līmenim, kad tradicionāli sāk apkuri, tāpēc AS “Olaines ūdens un siltums”, kā arī SIA  “Zeiferti” vēlas informēt klientus, ka uzņēmumi apkures sezonai ir gatavi, taču lēmums par apkures sezonas sākšanu ir pašu iedzīvotāju ziņā – lai pieslēgtu apkuri agrāk, klientiem jāvēršas pie apsaimniekotāja. Ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus un laika prognozes, apkures sezonu centralizēti Olainē plānots pakāpeniski uzsākt 27.septembrī.

AS  “Olaines ūdens un siltums” Namu apsaimniekošanas daļas vadītājs Mārtiņš Salnājs skaidro, ka negaidot centralizētu apkures sezonas sākumu, dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība (vai mājas pilnvarotais pārstāvis) var pieņemt lēmumu par apkures pieslēgšanu dzīvokļu īpašnieku noteiktā datumā, pieņemot atbilstošu kopības lēmumu. Šādu lēmumu dzīvokļu īpašnieki var pieņemt gan aptaujas veidā, gan arī kopsapulcē. Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem.

Pirmā dzīvojamā māja apkurei tiks pieslēgta 22.septembrī, jo saņemts attiecīgs iesniegums no mājas pilnvarotā pārstāvja.

AS “Olaines ūdens un siltums” regulāri veic dzīvojamo māju siltummezglu profilaktisko apkopi,  pirms apkures sezonas sākšanas ir veiktas visu dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmu hidrauliskās pārbaudes.

Uzsākot apkures sezonu par piegādāto siltumenerģiju Olaines pilsētā tiks piemērots tarifs 41,69 eiro par megavatstundu (bez PVN), ko ir apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) un kas joprojām ir viens no zemākajiem tarifiem Latvijā.

AS “Olaines ūdens un siltums” atgādina klientiem, ja sākoties apkures sezonai, dzīvokļu īpašnieki konstatē, ka radušās kādas tehniskas problēmas un siltuma piegāde ir traucēta, par to jāinformē Tehniskais dienests, zvanot 67966335 (visu diennakti).

Gandrīz visas novada pašvaldības iestādes (skolas, bērnudārzi utml.), ņemot vērā ārgaisa vidējo temperatūru, jau ir pieslēgušās centralizētajai apkurei.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties