Informācija par iespēju šķirot atkritumus dārzkopības sabiedrībās

Drukāt
20.07.2021

AS "Olaines ūdens un siltums" uzstādījusi konteinerus šķirotajiem atkritumiem DKS "Virši "un "Aurora", kas atrodas Viršos. Šajās dārzkopības sabiedrībās cilvēkiem būs iespēja šķirot plastmasas, papīra un stikla atkritumus.

Kā redzams attēlā, tad kopīgs konteiners paredzēts plastmasas un papīra atkritumiem, bet stikla atkritumiem - atsevišķs konteiners.

Līdz jūlija beigām šādus šķiroto atkritumu konteinerus plānots uzstādīt arī:

  • Medemciemā DKS “Ieviņa”, DKS “Rīts”, DKS “Rītausma”;
  • Viršos DKS “Pavasaris – OL”, DKS “Vasara”;
  • Jāņupē DKS “Ābele-O”, DKS “Celtnieks”, DKS “Atlantika”, DKS “Jāņupe-2”, DKS “Tiltiņi”, DKS “Liepas”.

AS "Olaines ūdens un siltums" aicina novada iedzīvotājus šķirot atkritumus, tādējādi samazinot maksu par kopējiem sadzīves atkritumiem. Tāpat svarīgi iegaumēt un ikdienā ieviest paradumu atkritumus šķirot pareizi, šim nolūkam uz konteineriem ir uzlīmes, kas atgādina, ko drīkst vai nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteinerā.

Diemžēl jāatzīst, ka ne visi iedzīvotāji novērtē iespēju šķirot un izvietotos konteinerus ne tikai neizmanto tam paredzētajam nolūkam, bet tiem apkārt veido sadzīves atkritumu izgāztuvi. Šādu ainu atkritumu savācēji katru nedēļu ierauga Medemciema DKS “VEF Baloži”:

Ja iedzīvotāji šādu rīcību nepārtrauks, AS "Olaines ūdens un siltums" būs spiesta aizvākt šķiroto atkritumu konteinerus no DKS “VEF Baloži” vai jebkuras citas dārzkopības sabiedrības teritorijas, kur netiks ievērota kārtība.  

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties