Lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā lielāko iniciatīvu izrādījuši Jāņupes iedzīvotāji

Drukāt
29.04.2021

Aprīlī AS “Olaines ūdens un siltums” (OŪS) un Olaines novada pašvaldības organizētajā lielgabarīta atkritumu izvešanas akcijā vislielāko iniciatīvu šoreiz izrādīja Jāņupes iedzīvotāji, kas kopumā akcijai bija pieteikuši 64 punktus jeb adreses.

Iepriekšējās akcijas čaklākie dalībnieki jeb Medemciema iedzīvotāji šoreiz bija pieteikuši 41 adresi, bet iedzīvotāji no Pēterniekiem, Pārolaines, Grēnēm, Jaunolaines un Stūnīšiem – katrā 5 adreses. Citu ciemu iedzīvotāji bija mazliet kūtrāki, akcijai piesakot 2-3 adreses.

AS "Olaines ūdens un siltums"  akritumu apsaimniekošanas iecirkņa vadītājs Sandris Raitums norāda, ka šoreiz novada iedzīvotāju atsaucība un vēlme piedalīties akcijā bija negaidīti liela un aktīvāka nekā iepriekšējās reizēs. Kopā akcijas laikā no pieteiktajām adresēm OŪS savāca 142m3 lielgabarīta atkritumus.

Lielgabarīta atkritumu izvešana Olaines novada ciemu iedzīvotājiem akcijas ietvaros bija bezmaksas, taču šo pakalpojumu izmaksas (2108,70 eiro bez PVN) pilnībā sedza Olaines novada pašvaldība.

Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, akcija bija savlaicīgi izsludināta, taču bija arī adreses, kurās pakalpojumus nācās atteikt, jo pieteikumus iedzīvotāji vēlējās iesniegt jau krietni pēc noteiktā termiņa, piemēram, nedēļu vēlāk. Netika pieņemti arī pieteikumi ar akcijai neatbilstošiem atkritumiem, proti, elektroniku, būvgružiem, riepām u.c.

AS "Olaines ūdens un siltums"  aicina iedzīvotājus slēgt līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot tīru vidi un godprātīgu attieksmi.

Atgādinām, ka akcija bija paredzēta tikai Olaines novada ciemu iedzīvotājiem, jo Olaines pilsētas iedzīvotājiem ir iespēja izmest lielgabarīta atkritumus pie sadzīves atkritumu laukumiem izvietotajos lielgabarīta konteineros, savukārt Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem lielgabarīta atkritumu izvešana tiek organizēta 2 reizes mēnesī – katra mēneša 2. un 4. sestdienā, bet Stūnīšu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji lielgabarīta atkritumus var nodot katra mēneša 4.sestdienā.

Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā - piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u.tml.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties