Jaunolainē iespēja šķirot arī bioloģiski noārdāmos atkritumus

Drukāt
01.04.2021

Sākot no 2021.gada 1.aprīļa Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir iespēja atbrīvoties no bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem, atstājot tos speciāli šim nolūkam paredzētos konteineros, kas izvietoti piecos slēgtajos atkritumu konteineru laukumos Jaunolainē.

AS "Olaines ūdens un siltums" informē, ka tuvākajā laikā šādi konteineri būs pieeajmi arī divos slēgtajos atkritumu konteineru laukumos Gaismās (Stūnīšos).

Atkritumu laukumus pārbūvējot par slēgta tipa laukumiem, arī Olainē pakāpeniski plānots ieviest šādu atkritumu šķirošanas sistēmu, kas sniegs iespēju bioloģiski noārdāmos atkritumus izmest speciāli tam paredzētos konteineros. Aptuvenais laiks ieceres īstenošanai varētu būt 2021.gada nogale vai 2022.gada sākums.

Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir jebkuri dabīgas izcelsmes atkritumi, piemēram, pārtikas atliekas, tējas un kafijas biezumi, augļu un dārzeņu atlikumi, biopolimēru iepakojums, arī slapji papīra atkritumi. Šie atkritumi ir bioloģiski noārdāmi un kompostējami vai arī savācami atsevišķā konteinerā.

!Kompostēšanai un atsevišķai savākšanai konteinerā nederīgi ir piena produktu un gaļas izstrādājumu pārpalikumi. Tie sadalīšanās procesā veicina baktēriju vairošanos un rada nepatīkamu smaku.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanas biežums pagaidām vēl ir izskatīšanas stadijā. Sākotnēji apsaimniekotājam ir svarīgi secināt, kā veidosies konteineru piepildījums. Tomēr izvešana nenotiks retāk, kā to nosaka tiesību aktu regulējums, – ne retāk kā reizi 72 stundās vasaras periodā un ne retāk kā vienu reizi 168 stundās ziemas periodā.

Svarīgi zināt, lai bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšana būtu lētāka nekā sadzīves atkritumu nodošana poligonā, konteinerā ir jāievieto TIKAI atbilstoši atkritumi!

Pat mazākās kļūdas izmestajos atkritumos (plastikāta maisi, tetrapakas, baterijas utt.) sabojās kopējo atkritumu masu un tā poligonā tiks pieņemta par ievērojami augstāku samaksu kā nederīga bioloģiski noārdāmo atkritumu klasei. Iedzīvotāji tiek aicināti to ņemt vērā!

Privātmāju īpašnieki bioloģiski noārdāmos atkritumus var novietot savā saimniecībā jau iepriekš izveidotā komposta sagatavošanas vietā.
AS “Olaines ūdens un siltums” aicina iedzīvotājus atkritumu šķirošanu ieviest savā ikdienā kā lietderīgu paradumu, turpināt pareizi šķirot atkritumus, izmetot tos plastmasai, stiklam, papīram paredzētajos konteineros.


 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties