Ārkārtējās situācijas laikā ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšana nenotiek
DrukātŅemot vērā Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr.655 par izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību Latvijā, Ekonomikas ministrija (EM) atgādina, ka šajā laikā nav nepieciešams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un citiem skaitītājiem (arī siltuma maksas sadalītājiem), kas nav komercskaitītāji, un veikt to nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.
AS “Olaines ūdens un siltums” saviem klientiem atgādina, ka šajā periodā, kamēr valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņa ir pārcelta un “Olaines ūdens un siltums” Kontroles daļa pēc ārkārtas situācijas atcelšanas vai noteikumu maiņas sazināsies ar tiem klientiem, kuru īpašumos ir jāmaina ūdens skaitītāji.
EM norāda, ka ārkārtējās situācijas laikā norādīto skaitītāju atkārtotās verificēšanas nodrošināšanas termiņš tiek pagarināts. Tas nozīmē, ka to skaitītāju, kuru atkārtoto verificēšanu būtu jāveic ārkārtējās situācijas laikā, tas jādara pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Tāpat, ja skaitītāja verificēšanas termiņš beidzas triju mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām, tiek dots papildu laiks, proti, tik liels termiņa pagarinājums, lai kopējais laiks, kad ir iespējams veikt atkārtoto verificēšanu, ir trīs mēneši.
Vienlaikus, lai samazinātu iedzīvotāju inficēšanās risku ar Covid-19, tiek paredzēts, ka arī to ūdens patēriņa skaitītājus, kuru verificēšanas termiņš ir beidzies pirms ārkārtējās situācijas, ir jāverificē trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Ņemot vērā, ka Ministru kabineta 2015.gada 15.septembra noteikumos Nr.524 „Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem” noteikts, ka ūdens patēriņa skaitītāju atkārtoto verificēšanu var veikt trīs mēnešus pēc verificēšanas termiņa beigām, tad šajā gadījumā skatāms, kad beidzas šie trīs mēneši un šis periods arī attiecīgi pagarināms, lai, atskaitot ārkārtējās situācijas periodu, būtu laiks trīs mēneši.
Vēršam uzmanību, ka, nosakot maksājamo daļu, tiks ņemti vērā šo neverificēto skaitītāju rādījumi, proti, uz kuriem attiecas pārejas noteikumi sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Attiecīgi uz šiem gadījumiem nav attiecināma ūdens patēriņa starpības sadales kārtība, kas paredz ūdens patēriņa starpību sadalīt starp atsevišķiem dzīvokļu īpašniekiem.
! Vēršam uzmanību, ka ūdens patēriņa skaitītāja verificēšanas pienākums netiek atcelts, bet tiek atlikta tā veikšana.
Ārkārtējās situācijas laikā atliekamas arī skaitītāju (kas nav komercskaitītāji) dzīvokļos pārbaudes vai šādu skaitītāju uzstādīšana dzīvokļos, kuros tie nav uzstādīti. Šos darbus varēs veikt pēc ārkārtējās situācijas beigām.
Vairāk informācijas EM tīmekļvietnē:
