Olainē un novadā sniega tīrīšana noris visas dienas garumā

Drukāt
13.01.2021

Ņemot vērā ziemai raksturīgos laikapstākļus un intensīvo snigšanu, AS “Olaines ūdens un siltums” remontdarbu un labiekārtošanas iecirkņa vadītājs Einārs Liberts stāsta, ka ielu braucamās daļas tīrīšanas un kaisīšanas darbi tiek organizēti atbilstoši prioritātēm.

Prioritāri uzņēmuma traktori no sniega cenšas atbrīvot maģistrālās ielas - tās ir ielas, pa kurām ir intensīvākā satiksmes plūsma un pa kurām kursē sabiedriskais transports.

Tā kā visā valstī ir izsludināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par intensīvu snigšanu, tad uzņēmums savu iespēju robežās intensīvas snigšanas laikā no sniega tīra tikai maģistrālās ielas un galvenos gājēju celiņus, savukārt iekšpagalmu tīrīšana no sniega notiek nākamās darba dienas laikā.

Ziemas laikā par ielu un ietvju tīrību rūpējas AS “Olaines ūdens un siltums” piederošie 3 vidējas jaudas un 3 minitraktori. Šīs tehnikas vienības par ielu tīrību rūpējas Olaines pilsētā, Gaismās, Stūnīšos, Jaunolainē, Grēnēs un Uzvaras Līdumā.

Sētnieki, kas ikdienā rūpējas arī par daudzdzīvokļu namu kāpņu telpu uzkopšanu, dzīvojamām mājām piesaistītajās teritorijās esošās ietves un gājēju celiņus, bet, pirmkārt, segumu pie ieejas dzīvojamā mājā, tīra no rīta. Tā kā pārsvarā visiem sētniekiem ir vairāki uzkopjamie objekti, tad intensīvas snigšanas laikā ietvju un celiņu attīrīšana no sniega tiek veikta rindas kārtībā.

Privātīpašumiem piegulošo ietvju tīrīšanu jānodrošina privātīpašniekiem. Par pilsētas teritorijas un augstāk minēto novada ciemu sakopšanu atbild AS “Olaines ūdens un siltums, vēl par daļu – “Agrosēta” (Jāņupe, Medemciems).

Atgādinām, ka saskaņā ar spēkā esošajiem Olaines novada saistošajiem noteikumiem Nr.17 “Olaines novada teritorijas un tajā esošo nekustamo īpašumu uzturēšanas noteikumi” transportlīdzekļu īpašnieki, novietojot transportlīdzekli stāvēšanai uz ielas vai pagalmos ilgāk par diennakti, nodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ne mazāk kā 1m platībā ap transportlīdzekli. Šāda kārtība nepieciešama, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana, izmantojot traktortehniku.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties