Līdz 30.novembrim vēl var pieteikties dalīto atkritumu savākšanas punktu izveidei

Drukāt
25.11.2020

AS “Olaines ūdens un siltums” atgādina Olaines novada iedzīvotājiem, ka vēl līdz 30.novembrim ir iespēja pieteikties jaunu dalīto atkritumu savākšanas punktu izveidei novada dārzkopību teritorijās.

Turpinot dalīto atkritumu sistēmas attīstību Olaines novadā,  AS “Olaines ūdens un siltums” ar sadarbības partneri SIA “Herlig” plāno izveidot 40 jaunus dalīto atkritumu savākšanas punktus novada dārzkopību teritorijās un līdz 30.11.2020.turpinās pieteikšanās šo punktu izveidei. Pagaidām savu iniciatīvu ir izrādījušas 11 Dārzkopības sabiedrības (DKS) - "Jāņupe 2", "Ābele O", "Liepas", "Aurora", "Virši", "Rīts", "Rītausma", "Ieviņa 99", "Celtnieks", "Vasara", "Tiltiņi".

AS “Olaines ūdens un siltums” atgādina, ka sadarbībā ar partneri vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia Vide”, kas apsaimnieko stiklam paredzētos konteinerus, 2020.gada septembrī un oktobrī Olaines novadā izveidoja 8 jaunus dalīto atkritumu savākšanas punktus (stikls, papīrs, plastmasa) - 4 Medemciemā (2- VEF Baloži, 1- Komutatorā, 1 - Torņa ielā) un 4 Lubaušos.

Savukārt vēl jauni dalīto atkritumu savākšanas punkti tiks veidoti tikai sadarbībā ar katras konkrētas Dārzkopības sabiedrības (DKS ) vadību, tāpēc iedzīvotāji savas idejas un vēlmes var paust attiecīgās sabiedrības vadībai.

Piesakoties uz noteiktu dalīto atkritumu savākšanas vietu skaitu, Dārzkopības sabiedrības vadībai ir jānorāda konkrēta vieta dalīto atkritumu savākšanas punktu izveidei.

Pēc vietas izvēles tiks slēgts līgums ar Dārzkopības sabiedrības vadību par dalīto atkritumu savākšanas punktu apkalpošanu. Līgums ietvers apkalpošanas kārtību, tai skaitā to, ka DKS ir atbildīga par kārtības uzturēšanu pie konteineriem un to, ka neatbilstošu atkritumu gadījumā (gan konteineros, gan tiem blakus), rēķins par šiem atkritumiem tiks izrakstīts DKS.

AS “Olaines ūdens un siltums” skaidro, ja konteineros vairākkārt tiks ievietoti neatbilstoši atkritumi un tos attiecīgi nevarēs uzskatīt un pieņemt kā dalītos atkritumus, tad konkrētais atkritumu savākšanas punkts tiks likvidēts un konteineri aizvākti.

DKS vadības pārstāvji ir aicināti pieteikties dalīto atkritumu savākšanas punktu izveidei, sūtot informāciju par punktu skaitu un to plānoto vietu uz e-pastu atkritumi@ous.lv

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties