PAPILDINĀTA ziņa - Siltumenerģijas tarifs no jūnija samazināsies par 9,1%

Drukāt
26.05.2020

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) atkārtoti izskatot AS „Olaines ūdens un siltums” iesniegto siltumenerģijas apgādes tarifu aprēķinu un pamatojuma dokumentus, kā arī maijā iesniegtos precizētos pakalpojuma tarifu aprēķinus, nolēmusi, ka siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs būs 43,39 EUR/MWh (iepriekšējais lēmums aprīļa beigās - 43,48 EUR/MWh). Jaunais tarifs stāsies spēkā no 2020.gada 1.jūnija.

Ieviest izmaiņas tarifā bija iespējamas, jo, kā jau iepriekš informējām, SPRK ir nolēmusi piešķirt AS “Olaines ūdens un siltums” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmās (dabasgāze) un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja dabasgāzes vai iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka par tarifā iekļauto, uzņēmumam pie nemainīga kurināmā patēriņa apjoma un iepirktās siltumenerģijas apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Atļaujas piešķiršana nozīmē AS “Olaines ūdens un siltums” tiesības izvēlēties – vai un kad atļauju izmantot. Papildus tam, šis lēmums uzliek pienākumu uzņēmumam iesniegt informāciju SPRK par jauniem kurināmā piegādes līgumiem un kurināmā cenas izmaiņām.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties