Siltumenerģijas tarifs no jūnija samazināsies par 8,9%

Drukāt
29.04.2020

Ņemot vērā dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņas, AS „Olaines ūdens un siltums” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) ir sagatavojusi un iesniegusi jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifa aprēķinu. Jaunais tarifs ir 43,48 EUR/MWh, kas ir par 8,9 % mazāks kā iepriekš apstiprinātais, un tas stāsies spēkā no 2020.gada 1.jūnija.

 

Ieviest izmaiņas tarifā bija iespējamas, jo, kā jau iepriekš informējām, SPRK ir nolēmusi piešķirt AS “Olaines ūdens un siltums” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmās (dabasgāze) un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā. Tas nozīmē, ja dabasgāzes vai iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka par tarifā iekļauto, uzņēmumam pie nemainīga kurināmā patēriņa apjoma un iepirktās siltumenerģijas apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Atļaujas piešķiršana nozīmē AS “Olaines ūdens un siltums” tiesības izvēlēties – vai un kad atļauju izmantot. Papildus tam, šis lēmums uzliek pienākumu uzņēmumam iesniegt informāciju SPRK par jauniem kurināmā piegādes līgumiem un kurināmā cenas izmaiņām.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties