Olaines novada ciemu iedzīvotāji var pieteikties lielgabarīta atkritumu izvešanas akcijai

Drukāt
30.10.2019

AS “Olaines ūdens un siltums” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību organizē lielgabarīta atkritumu izvešanas akciju Olaines novada apdzīvotajās vietās (Dāvi, Gaismas, Galiņi, Grēnes, Ielejas, Jāņupe, Lubauši, Medemciems, Pārolaine, Pēternieki, Rājumi, Stīpnieki, Stūnīši, Uzvaras līdums, Vaivadi, Virši).

Akcija norisināsies no 2019. gada 25. novembra līdz 2019. gada 30. novembrim (ieskaitot), katrā apdzīvotajā vietā dienā, kad notiek sadzīves atkritumu izvešana.

Aicinām iedzīvotājus līdz 2019. gada 21. novembrim (ieskaitot) elektroniski, rakstot uz e-pastu atkritumi@ous.lv vai pa tālruni 67964163 pieteikt adreses, kurās būs nepieciešams nodrošināt pakalpojumu. Pieteikumā arī jānorāda, kādi lielgabarīta atkritumi tiks izlikti un to apjoms (piemēram – viens divguļamais dīvāns, divi virtuves skapīši) un pieteicēja kontakttelefons.

Pieteiktajās adresēs lielgabarīta atkritumi jāizvieto pie savas adreses sadzīves atkritumu konteinera izvešanas dienā plkst. 8.00 un dienas laikā atkritumi tiks aizvesti.

Lūgums atkritumus novietot tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.

Lielgabarīta atkritumu izvešana Olaines novada ciemu iedzīvotājiem akcijas ietvaros ir bezmaksas, taču jāatceras, ka šo pakalpojumu izmaksas pilnībā sedz Olaines novada pašvaldība. Tā kā ikdienā iedzīvotāji rada ievērojamu daudzumu lielgabarīta atkritumus, tad plānots, ka nākamajā gadā pakalpojuma izmaksas tiks iekļautas sadzīves atkritumu tarifā. Iedzīvotāji ir aicināti slēgt līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot tīru vidi un godprātīgu attieksmi.

Vēršam uzmanību, ka novembrī rīkotā akcija attiecas tikai uz Olaines novada ciemu iedzīvotājiem, jo Olaines pilsētas iedzīvotājiem šobrīd ir iespēja izmest lielgabarīta atkritumus pie sadzīves atkritumu laukumiem izvietotajos lielgabarīta konteineros, savukārt Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem lielgabarīta atkritumu izvešana tiek organizēta 2 reizes mēnesī – katra mēneša 2. un 4. sestdienā.

Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā - piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u.tml.

Pie lielgabarīta atkritumiem nav pieskaitāmi:

  • remonta laikā radušies celtniecības/būvniecības atkritumi un celtniecības materiālu pārpalikumi (ķieģeļi, flīzes, reģipsis, krāsas, šķīdinātāji un šo vielu piesārņots iepakojums u.c.);
  • keramikas izstrādājumu atkritumi (nolietotā santehnika u.c.);
  • lapas, zari, dārza atkritumi;
  • azbestu saturošos jumta apdares materiāli, kas tiek kvalificēti, kā bīstami un videi kaitīgi atkritumi;
  • logu rāmji ar stiklu u.tml.;
  •  elektriskās un elektroniskās iekārtas, piem., ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas;
  • visa veida un izmēra autoriepas.

Atkritumi, kas nav lielgabarīta atkritumi, akcijas laikā netiks savākti!

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties