Jo vairāk atkritumu – jo lielāks rēķins jeb kāpēc nevajag sava atkritumu laukuma kodu rakstīt uz sienas

Drukāt
08.08.2019

No augusta sākuma Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji sadzīves atkritumus var izmest, izmantojot jauno kārtību – ar kodu atslēgām slēgtos konteinerus. Diemžēl jāsecina, ka ir daļa iedzīvotāju, kas negrib saprast un ignorē jauno kārtību, nometot savus atkritumu maisus pie slēgtajām durvīm, demolējot šķiroto atkritumu konteinerus un rakstot durvju kodu uz atkritumu laukuma sienas!

Vēlreiz vēlamies vērst uzmanību, ka jaunā kārtība ir ieviesta tikai un vienīgi atbalstot iedzīvotājus, kas dzīvo Jaunolaines daudzdzīvokļu mājās. Ievērojot noteikumus, tiktu samazināti jūsu atkritumu apsaimniekošanas rēķini, bet daloties ar kodu un neinformējot pašvaldības policiju par mašīnām (piemēram, auto numuru, marku), ar kurām tiek pievesti atkritumi – rēķini par atkritumu apsaimniekošanu nesamazināsies, bet pieaugs. Jaunā kārtība ir ieviesta, lai katras mājas iedzīvotāji varētu maksāt TIKAI par saviem radītājiem atkritumiem, nevis maksāt par visiem negodprātīgajiem dārzkopību un privātmāju iedzīvotājiem, kas savus atkritumus izmet jūsu konteineros. Daloties ar savu atkritumu laukuma kodu, jūs iedrošināt negodprātīgos iedzīvotājus rīkoties un maksājiet par viņu atkritumiem, šāda rīcība vistiešāk ietekmēs jūsu rēķinus.

Piemēram, kāds, kas ierasti savus atkritumus izmet Pionieru ielas atkritumu laukumā, ir ne tikai tur nesankcionēti atstājis atkritumus, par ko maksās visi Pionieru daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, bet arī izdemolējis šķiroto atkritumu stiklam paredzēto konteineru – arī šīs izmaksas būs jāsedz Pionieru ielas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.

Vēršam arī uzmanību, ka rēķinu tiešā veidā ietekmē konkrētā laukumā izmestais atkritumu apjoms – jo vairāk atkritumu, jo lielāks rēķins. Ja agrāk rēķinu daudzdzīvokļu mājām aprēķināja proporcionāli izdalot uz visiem dzīvokļu īpašniekiem kopējo Jaunolainē mēnesī savākto atkritumu apjomu, tad tagad katrai mājai rēķins būs atkarīgs no atkritumu apjoma konkrētajā laukumā, kuram piesaistīta māja. Ikvienam iedzīvotājam vajadzētu būt ieinteresētam sava laukuma kodu nepubliskot un neatklāt nepiederošām personām.

Atgādinām, ka ikviena Jaunolaines daudzdzīvokļu māja ir piesaistīta konkrētam atkritumu laukumam:

  • Visas Pionieru ielas daudzdzīvokļu mājas savus atkritumus drīkst izmest laukumā Pionieru ielā 85, un maksā par šeit savākto atkritumu apjomu;
  • Visas Baznīcas ielas daudzdzīvokļu mājas – Baznīcas ielā 5, un maksā par šeit savākto atkritumu apjomu;
  • Meža iela 12/14/16/18 - Meža ielā 12, un maksā par šeit savākto atkritumu apjomu;
  • Meža 7 un 9 - Meža ielā 9, un maksā par šeit savākto atkritumu apjomu,
  • Meža 3/4/5/6/8/10 - Meža ielā 3, un maksā par šeit savākto atkritumu apjomu.

Par šajā konteinerā samestajiem šķirotajiem stikla atkritumiem iedzīvotājiem nebūtu jāmaksā, bet situācijā,

kad konteiners ir atlauzts un nesankcionēti piepildīts ar sadzīves atkritumiem – maksās visi daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji,

kuru īpašums piesaistīts šim atkritumu laukumam Pionieru ielā 85.

 

Veiksmīgai mērķa sasniegšanai (līdzekļu ietaupīšanai) Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem lūgums ievērot šādu kārtību:

  • Vienmēr pēc atkritumu izmešanas aizslēgt atkritumu laukuma durvis;
  • Sava konteinera laukuma kodu neizpaust citām personām;
  • Ziņot Olaines novada pašvaldības policijai par jebkādām nelikumībām un saistošo noteikumu “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Olaines novadā” neievērošanu.

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties