Uzņēmumam “Olaines ūdens un siltums” februārī aprit 25 gadi!

Drukāt
25.02.2019

Februārī, kad savu dzimšanas dienu svin Olaines pilsēta, jubilejas mēnesis ir arī pašvaldības akciju sabiedrībai “Olaines ūdens un siltums”, kurai šogad aprit 25 gadi.

Pāvela Redjko vadībā padsmit darbinieku kuplais kolektīvs sāka strādāt 1994. gadā, pārstāvot pašvaldības bezpeļņas uzņēmumu “Olaines ūdensapgāde un kanalizācija”.

Sākotnēji uzņēmums nodarbojās tikai ar  maģistrālo inženiertīklu uzturēšanu un remontu un pakāpeniski no AS „OlainFarm” pārņēma kanalizācijas sūkņu stacijas  un dzeramā ūdens filtrēšanas staciju, bet jau 1996.gadā no AS „Latvenergo” pārņēma siltumtīklus un siltumcentrāli „Olaine”, sākot siltumenerģijas ražošanu un piegādi Olaines pilsētas patērētājiem. Siltumenerģiju ražoja siltumcentrālē „Olaine”, par kurināmo izmantojot mazutu.  Tolaik katlumāju, siltumtīklus un CSP (centrālos siltumpunktus) apkalpoja 66 darbinieki.

1998.gadā Olaines pilsētas dome pārveidoja uzņēmumu, izveidojot bezpeļņas uzņēmumu pašvaldības akciju sabiedrību „Olaines ūdens un siltums” (BOPAS). 2001. gadā uzņēmums no PU „Olaines nami” pārņēma namu apsaimniekošanas funkcijas.

Par akciju sabiedrību bezpeļņas uzņēmums pārtapa 2004.gadā, un trīs gadus vēlāk paplašināja savu darbību, sākot apsaimniekot arī sadzīves atkritumus.

2009.gadā uzņēmumam pievienota SIA „Olaines municipālais serviss” un sākta pašvaldības teritoriju uzturēšana un apkopšana. Savukārt 2011.gadā dzīvojamā fonda apsaimniekošanas funkcijas pilnā apmērā pārņem AS „Olaines ūdens un siltums”. Savukārt no 2015.gada uzņēmums organizē un nodrošina daudzdzīvokļu māju renovāciju.

Šobrīd uzņēmumā valdes priekšsēdētāja Mārča Mazura vadībā strādā 160 darbinieki.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties