Jauna kārtība veicinās sadzīves atkritumu sistēmas attīstību novadā

Drukāt
18.01.2019

Olaines novadā vērojama situācija, ka daudzi atkritumu radītāji neslēdz līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vai arī slēdz līgumus par minimālu apjomu un savus atkritumus regulāri izmet konteineros, kuros paredzēts izmest atkritumus no daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām. Tādējādi tiek būtiski palielināts atkritumu apjoms, par kuru jāmaksā šo māju iedzīvotājiem.

Novadā plānots izveidot sadzīves atkritumu savākšanas punktus, kas būs slēdzami un pieejami tikai konkrētu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Tāpat slēgtu laukumu esamība viņus motivēs vairāk šķirot atkritumus.

Plānots, ka šādu kārtību varētu ieviest pakāpeniski visā Olaines novadā, taču pirmais posms tiks realizēts Jaunolainē, kur kopumā pie daudzdzīvokļu mājām ir pieci laukumi ar sadzīves atkritumu konteineriem. Izmaiņas paredz, ka līdz 2019. gada aprīlim Jaunolaines sadzīves atkritumu laukumi tiks nožogoti un aprīkoti ar slēdzamām kodu atslēgām. Ikviens dzīvokļa īpašnieks pirms tam saņems informāciju par pieeju savam laukumam. Piekļuve ar koda atslēgu sadzīves atkritumu konteineriem būs tikai tiem daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kuriem šie konteineri ir piekritīgi. Otrs posms ar šādu laukumu izbūvi ir plānots Gaismās 2019. gada vasarā, bet pēdējais posms – Olaines pilsētā 2020. gadā.
 
Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un pie šiem laukumiem savus atkritumus nevestu iedzīvotāji no citām apdzīvotajām novada vietām, tiks nodrošināta videonovērošana, un pašvaldības policijas pienākums būs sekot, lai kārtība tiek ievērota un tās pārkāpēji – administratīvi sodīti, kā to paredz saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Olaines novadā”. 
 
Lielgabarīta atkritumus (piemēram, mēbeles) un būvniecībā radušos atkritumus Jaunolaines iedzīvotāji varēs nodot, pasūtot speciālus konteinerus pie attiecīgo pakalpojumu sniedzējiem vai nogādājot šos atkritumus Olainē, Celtnieku ielā 3, darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, iepriekš vienojoties pa tālruni. Tāpat no 2019. gada vasaras iedzīvotājiem būs pieejams specializēts atkritumu laukums, kur šādus atkritumus varēs nodot arī brīvdienās.
 
Nolietotās elektropreces un citus bīstamos sadzīves atkritumus iedzīvotāji var nodot AS “BAO” bezmaksas atkritumu nodošanas punktā Celtnieku ielā 3A, Olainē. 
 
Pie slēgtajiem sadzīves atkritumu punktiem joprojām brīvi pieejami atradīsies konteineri šķirotajiem atkritumiem. Šķirot atkritumus aicināti visi iedzīvotāji, jo tādējādi tiek samazināts kopējais atkritumu apjoms un par šķiroto atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā. AS “Olaines ūdens un siltums” šķirotos atkritumus izved katru nedēļu vienu vai divas reizes atkarībā no konteineru piepildījuma. 
 
Ievērojot iepriekšminēto kārtību, vajadzētu samazināties sadzīves atkritumu apjomam daudzdzīvokļu māju pagalmu konteineros un attiecīgi arī samaksai par to izvešanu. Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot pašvaldības policijai par minētās kārtības pārkāpumiem. Ja cilvēki turpinās nesankcionēti izmest savus atkritumus pie slēgtajiem konteineru punktiem, tad šie atkritumi tiks savākti, bet maksa tiks pieskaitīta attiecīgo daudzdzīvokļu māju īpašnieku rēķiniem. 
 
Atgādinām, ka no 2019. gada 1. janvāra Olaines novadā ir spēkā vienotais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma tarifs 14,04 EUR/m3 bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ikvienai mājsaimniecībai un juridiskai personai  ir jābūt noslēgtam līgumam par atkritumu apsaimniekošanu.
 
 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties