Dabai draudzīgā akcija "Dod riepām otru dzīvi!" notiks arī Olainē

Drukāt
09.10.2018

 

No 15. līdz 19. oktobrim arī Olainē būs iespēja nodot vecās riepas bez maksas!

Riepu pieņemšanas punkts Olainē atrodas Celtnieku iela 3.

Kontakttālrunis: 28660090.

Riepas varēs nodot akcijas nedēļā darba dienās:           

Pirmdien 9:00-18:00;

Otrdien 8:00-17:00;

Trešdien 8:00-17:00;

Ceturtdien 8:00-17:00;

Piektdien 8:00-16:00.

Akcijas "Dod riepām otru dzīvi!" ietvaros oktobrī desmit laukumos Latvijā ikvienam būs iespēja nodot vecās riepas bez maksas. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Latvijas Zaļais fonds" parūpēsies, lai savāktās riepas tiktu savlaicīgi un atbildīgi pārstrādātas. No pārstrādātajām riepām var radīt, piemēram, segumus bērnu un sporta laukumiem, ilgāk lietojamus ceļus un izturīgākas būves.

Uzmanību! Akcijas laikā bez maksas tiks pieņemtas tikai vieglo un kravas auto riepas, kuru maksimālais platums ir 39cm un diametrs 118cm, industriālās riepas Olainē netiks pieņemtas (tomēr, ja vēlaties nodot industriālās riepas, iepriekš zvaniet uz tālr.: 22021323)

Ik gadu Latvijā oficiāli tiek ievestas 15 tūkstoši tonnu riepu. Vairums no tām pēc nolietošanas nonāk autoservisos, kas veic riepu montāžu, un pirms nodošanas pārstrādei tiek uzglabātas riepu savākšanas un uzglabāšanas laukumos. Taču ir gadījumi, kad nevajadzīgās riepas tiek uzkrātas garāžās, piemājas šķūnīšos, izmestas grāvī vai mežā. Veco riepu nodošana parasti ir par maksu, un daudzi īsti nezina, kur šos videi bīstamos atkritumus var nodot. Ir arī gadījumi, kad, meklējot šķietami vieglāko risinājumu, riepas tiek sadedzinātas. Taču, riepām degot, vidē nonāk daudz kaitīgu vielu, kas piesārņo gaisu, tiek uzsūktas caur ādu vai saindē pārtiku un ūdeni, ko patērējam ikdienā. Tā rezultātā palielinās risks saslimt ar dažādām plaušu slimībām vai attīstīties ļaundabīgiem audzējiem.

Pirms ziemas sezonas, mēs kopā ar desmit atbildīgiem atkritumu savākšanas laukumiem vēlamies rosināt iedzīvotājus būt aktīviem un dot iespēju pareizi atbrīvoties no liekajiem riepu krājumiem – bez maksas. Šī ir pirmā mūsu akcija, taču nākotnē plānojam veidot ilgtermiņa sadarbību ar servisiem un riepu tirdzniecības vietām, kas motivētu šos uzņēmumus savākt vecās riepas jau riepu maiņas brīdī,” stāsta akcijas iniciatore, “Latvijas Zaļā fonda” izpilddirektore Solveiga Grīsle.

Ikviens akcijas laikā bez maksas varēs nodot vecās riepas 10 punktos Pierīgā, Kurzemē un Zemgalē. Papildu informāciju riepu nodošanas punktiem un par akciju meklē:

www.zalaisfonds.lv vai facebook.com/latvijaszalaisfonds/

SIA “Latvijas Zaļais fonds” ir Latvijas uzņēmēju dibināta ražotāju atbildības sistēma, kas darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Uzņēmums nodrošina pilnu izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu atkritumu apsaimniekošanas ciklu. Jaunajā ražotāju atbildības sistēmā iesaistījušies vairāk nekā 50% Latvijas riepu nozarē darbojošos uzņēmumu.

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties