“Olaines ūdens un siltums” apkures sezona sāksies oktobrī

Drukāt
28.09.2016

A/S “Olaines ūdens un siltums” apkures sezonu plāno sākt oktobra vidū, pakāpeniski pieslēdzot centralizēto siltumapgādi Olaines daudzdzīvokļu mājām. Galvenais kritērijs apkures pieslēgšanai ir diennakts gaisa vidējā temperatūra, kā arī pašu iedzīvotāju iniciatīva, kas izteikta dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumā.

Lai uzsāktu apkures sezonu savos mājokļos, daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji aicināti vērsties pie A/S “Olaines ūdens un siltums” Klientu apkalpošanas daļā ar dzīvokļu īpašnieku kopības iesniegumu.

Apkures tarifi Olaines pilsētā, salīdzinot pērnā gada septembri un 2016. gada septembri, kļuvuši par aptuveni 14% mazāki. Apkures tarifu samazināšanos var izskaidrot ar gāzes cenas izmaiņām, proti, "Olaines ūdens un siltums" pērn septembrī par piegādāto siltumenerģiju piemēroja cenu – 49,4 eiro par megavatstundu, bet šogad septembrī – 42,50 eiro par megavatstundu. Siltumenerģijas cena noteikta, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem septembrī.

Siltumenerģijas ražošana 2016./2017.g. apkures sezonā, tāpat kā iepriekšējā gadā, tiks nodrošināta, ekspluatējot automatizēto gāzes katlumāju un  konteinera tipa katlumāju ar kopējo jaudu 26,4 megavati.

Tāpat kā iepriekšējā apkures sezonā tiks iepirkta un pilsētas siltumapgādē izmantota koģenerācijas stacijās saražotā siltumenerģija. No AS “Olenergo”  plānots iepirkt  vidēji 40 %  no pilsētai nepieciešamā siltumenerģijas apjoma, no SIA “ETO” – 20 %.

“Olaines ūdens un siltums” regulāri veic dzīvojamo māju siltummezglu profilaktisko apkopi,  pirms apkures sezonas uzsākšanas ir veiktas visu dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmu hidrauliskās pārbaudes, kuru laikā konstatētie defekti ir novērsti. Visās dzīvojamās mājās uzstādītie siltumenerģijas skaitītāji ir metroloģiski pārbaudīti.

Ja dzīvokļu īpašnieki konstatē, ka radušās kādas tehniskas problēmas un siltumapgāde netiek kvalitatīvi nodrošināta (piemēram, daļa radiatoru ir auksti), lūdzam informēt par to  “Olaines ūdens un siltums” Namu apsaimniekošanas daļu, zvanot uz tālruni  67146719 (darba dienās plkst.08:00 – 17:00).

Galvenie siltumenerģijas patērētāji ir iedzīvotāji. Iedzīvotāju kopējais parāds par siltumenerģiju uz 1.septembri, ieskaitot kavējuma naudas un PVN ir 471 tūkstoši eiro. 

2016.gada 8 mēnešos tiesā iesniegtas 68 prasības par parādu piedziņu, par kopējo summu 151,6 tūkstoši, savukārt tiesās šajā periodā izskatītas 40 lietas par parādu piedziņu par kopējo summu 105,9 tūkstoši eiro.

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties