Arī tuvākā nākotnē prognozē siltumenerģijas tarifu samazinājumu

Drukāt
23.01.2015

Jaunais gads iesācies ar visai nejauku ziemu, kas biežāk pārsteidz ar lietu, nevis ar sniegu, kā arī ar ziņām, ka dažādu globālu notikumu ietekmē Latvijā gaidāms apkures cenu samazinājums, ko apliecina arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiski paustais paziņojums.

Janvārī samazināsies siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, un, ja piepildīsies akciju sabiedrības "Latvijas Gāzes" izteiktās prognozes par dabasgāzes cenas samazināšanos pirmajā ceturksnī, tad turpmāk siltumenerģijas tarifu samazinājums gaidāms februārī un martā.

Uzņēmums “Olaines ūdens un siltums” (OUS) janvārī par piegādāto siltumenerģiju piemēros cenu  59,25 eiro par megatvatstundu (EUR/MWh), kas salīdzinājumā ar 2013. gada janvāri ir samazinājums par 8,7 %.  

Pamatojoties uz  jau minētajām “Latvijas Gāze” prognozēm attiecībā uz  dabasgāzes tirdzniecības cenas samazinājumu februārī un martā, kā arī  balstoties uz plānotajām siltuma ražošanas izmaksām,  “OUS” prognozē, ka cena par piegādāto siltumenerģiju februārī salīdzinājumā ar janvāri samazināsies par 1,7 %, bet martā  samazinājums prognozējams par 5%, salīdzinot ar janvāri.

Iedzīvotāji dzirdot šādas ziņas un saņemot ikmēneša apkures rēķinu, protams, vēlas arī redzēt solīto samazinājumu eiro izteiksmē ailītē “Apkure”.

OUS vēlas atgādināt iedzīvotājiem, ka ne tikai tarifi, bet arī siltumenerģijas patēriņš ietekmē ciparu, ko redzam rēķinos, proti, siltumenerģijas patēriņu vistiešāk ietekmē arī gaisa temperatūra. Apkures izmaksas nosaka konkrētajā mēnesī vidējā gaisa temperatūra, no kuras proporcionāli ir atkarīgs kopējais patērētais siltuma apjoms. Piemēram, šobrīd iedzīvotāji saņēmuši rēķinus par 2014.gada decembri un iebilst, ka neredz samazinājumu, tāpēc būtiski ir piebilst, ka 2013.gada decembrī gaisa vidējā temperatūra bija +2,2 grādi, bet 2014.gada decembrī – 1 grāds.

Atšķiras arī apkures izmaksas mājās, kurās veikta pilnīga vai daļēja renovācija no mājām, kur nekādi uzlabojumi nav veikti, jo šo māju iedzīvotāji par vienu kvadrātmetru maksā lielāku summu.

SPRK informē, ka siltumenerģijas tarifs janvārī, prognozes februārim un martam noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze”  šogad 10.janvārī publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu janvārī - 277,46 EUR/tūkst.nm3 un prognozēm februārī - 270,35 EUR/tūkst.nm3, bet martā - 256,12 EUR/tūkst.nm3. Sīkāk lasi šeit .

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties