Sadzīves atkritumu laukumi būs slēgti ar kodu atslēgām

Drukāt
07.05.2024

No šī gada jūnija Olaines pilsētā un Baložos AS “Olaines ūdens un siltums” sadzīves atkritumu konteineru nojumes aprīkos ar koda atslēgām, ieviešot ikdienā tādu pašu kārtību atkritumu izmešanā un šķirošanā, kādu izmanto Jaunolaines un Stūnīšu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji.

Daudzi jau noteikti ievērojuši un pieraduši, ka sadzīves atkritumu konteineri neatrodas zem klajām debesīm, bet nojumēs, kas pasargā atkritumus no nokrišņiem un putniem, kas iepriekš mēdza izmētāt konteineru saturu. Tā kā ikviena laukumiņa durvīs ir paredzēta vieta arī kodu atslēgai, tad šogad tās plānots uzstādīt arī visās novietnēs Olaines pilsētā.

Jauno kārtību paredzēts ieviest, lai uzlabotu vairākas lietas atkritumu apsaimniekošanā:

  • izskaustu privātmāju, vasarnīcu iedzīvotāju un citu atkritumu pievedēju negodprātīgu rīcību, atkritumus izmetot konteineros pie daudzdzīvokļu mājām (par ko maksā tikai daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji),
  • novērstu antisanitārus apstākļus atkritumu izmešanas vietās,
  • veidotu godīgāku maksas aprēķināšanu par atkritumu apsaimniekošanu (jāmaksā tikai par atkritumu apjomu, kas tiek savākts no mājai piesaistītā laukuma),
  • veidotu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, kas veicinātu atkritumu apjoma samazināšanos, kas sekmēs rēķina samazināšanos.

Jaunā kārtība paredz - katrs atkritumu laukums būs piesaistīts konkrētām daudzdzīvokļu mājām. Par katrai mājai piesaistīto laukumu informācija drīzumā jau sekos, bet par laukuma kodu “Olaines ūdens un siltums” iedzīvotājus informēs īsi pirms kodu uzstādīšanas. Svarīgi ir saprast, ka nevajag savas mājas atkritumu novietnes kodu izpaust nepiederošām personām, rakstīt to uz atkritumu laukuma sienām utml., pretējā gadījumā nebūs iespējams sasniegt mērķi, kas šajā gadījumā ir maksāt tikai par saviem atkritumiem (nevis no malas pievestiem) un sakārtot apkārtējo vidi.

Līdzšinējā Jaunolaines un Stūnīšu pieredze liecina, ka liedzot iespēju pievest nesankcionēti atkritumus no malas, šajās novada daudzdzīvokļu mājās rēķini par atkritumu izvešanu ir vidēji 18% mazāki nekā Olaines pilsētas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!

 

Ienākt savā lietotāja kontā

Izveidot savu profilu

Jaunam lietotājam reģistrēties kā
Reģistrēties